0 89

36 filma të metrazhit të shkurtër nga 25 shtete të ndryshme, do të prezantohen ditëve në vijim, në kuadër të Festivalit të filmit Tiff-...
0 92

Të gjithë i frikësohen Shqipërisë. Pjesëmarrja në Europian dhe ndërgjegjësimi se skuadra e drejtuar nga De Biasi ka tashmë një grup shumë cilësor në...
0 91

Ambasadori Kristofer Hill ishte përfaqësuesi i parë diplomatik i SHBA në Shqipëri pas 45 vjet izolimi të diktaturës komuniste. Ai ndodhet në Shqipëri me...
0 100

Artistët tetovarë kanë protestuar në mënyrë të veçantë kundër ndotjes dhe deponisë së plehrave. Në mes të mbeturinave ata kanë luajtur suitën “Ajri” të...
0 100

Ka disa ditë në portale të ndryshme qarkullojnë disa lajme për ekzistimin e një mundësie të bashkimit të dy universiteteve, ai i UEJL-it apo...
0 81

Që të blesh një celular iPhone 7 pa kontratë, në Evropë duhet të paguash më shtrenjtë se në SHBA. Nëse në Amerikë e blen me...
0 94

Mbrojtësi i Bayernit të Munihut, Havi Martinez, është larguar nga grumbullimi i kombëtares spanjolle para takimeve kualifikuese ndaj Italisë dhe Shqipërisë. Ai kishte pësuar...
0 81

Një tjetër talent shqiptar ka refuzuar përfaqësuesen kuqezi duke zgjedhur të luajë për Greqinë. Mario Vrusaj i cili aktivizohet me të rinjtë e Olympiacosit ka...
0 89

Prej nesër deri të shtunën do të mbahet edicioni i pestë i Festivalit të pestë ndërkombëtar i...
0 100

Aksion për kyçje falas në sistemin për energji termike në kompaninë për distribuim të ngrohjes “Ballkan enerxhi”...