0 177

Ka njerëz që e kanë humbur rrugën e Zotit.Ka madje edhe të tillë që quhen ateistë dhe nuk besojnë fare në Zotin e madh...
0 137

Qytetarët me pasaportë të Maqedonisë mund të punojnë në Norvegji, Suedi dhe Gjermani. Ju duhet vetëm të vizitoni ueb faqenec.europa.eu/eures ku ka...
0 206

Edhe një goditje e rradhës ndaj BDI-së nga djali i dëshmorit të UÇK-së nga Likova e Kumanovës, Mexhid Amidit, Mevludin Amidi . Ai ka...
0 147

Këngëtarja nga Prishtina tashmë me famë botërore, Era Istrefi, ka paralajmëruar gjatë kësaj jave se do të mbajë koncert në kryeqytetin e Bullgarisë, Sofje. Ajo...
0 145

Sistemet me prekje në vetura që do të lejojnë shoferët që të kontrollojnë rrjetet sociale kur janë në timon do të shkaktojnë edhe më...
0 140

Linda Morina, e njohur si këngëtare mjaft e veçantë ka treguar se çfarë mendon për gjinitë e saj Ajo thotë se gjinjtë e saj janë...
0 109

Konsumatorët brengosen rreth humbjes së dëgjueseve me Wireless. Kur Apple prezantoi Iphone 7 dhe 7 Plus, e bëri me një teknologji të avancuar, siç e...
0 101

Limoni është një ndër frutat më të dobishme që përdoret për kurimin e shumë sëmundjeve. Ai përmban një numër të madh ushqyesish, si magnez, kalcium,...
0 114

Pak ditë nga prezantimi i modelit më të fundit të “iPhone”-it të ri, përdoruesit kanë sinjalizuar një problem të aparatit që mban numrin 7....
0 98

Huawei Mate 9, i cili ka qenë subjekt i disa spekulimeve dhe fotografive në javët kaluara, do të lansohet zyrtarisht më 8 nëntor, sipas...