0 118

1.Ju Krijoni Nje Balance Midis Emocioneve Dhe Llogjikes “Njerezit e forte menderisht kuptojne se si emocionet mund te ndikojne ne mendimet e tyre.Per te marre...
0 124

Procesi i plakjes shkakton ndryshime të padëshirueshme në lëkurë dhe bashkë me faktorët e ambientit bëjnë që lëkura jonë të humbasë vazhdimisht elasticitetin dhe...
0 124

Ka takime të destinuara për tu shndërruar në legjendare dhe këtë Pablo Escobar e ka ditur gjithmonë. Për këtë arsye, një ditë vendosi që të...
0 104

Dhe përderisa Maqedonia e maqedonasve ia doli që në mos më shumë, ta realizojë ëndrrën nacional-romantike të atyre që vetveten e quajnë maqedonas, mbeti...
0 117

Shkruan: Abdulla Mehmeti – Sot, ndjeni pak shtrëngime në kraharor, plogështi dhe lodhje; e nesër, do të ndjeheni si në dhomë gazi, plotësisht të...
0 130

Dje 29.09.2016 rreth orës 18:50 në Njësinë për informata dhe komandë nga ana e personit A.P. (34) është denoncuar se kur ka qenë duke dalur...
0 120

Një burrë ka rrëfyer historinë për ‘The Sun’, ku thotë se e ka tradhtuar gruan me shoqen e saj parukere, në sallonin e saj...
0 131

Propozim buxheti i Qeverisë për vitin 2017 është monoetnik për PDSH-në, ndërsa i balancuar dhe proporcional për BDI-në. Me këto vlerësime deputetët e partive...
0 136

Nga Halil Matoshi Asociacioni vazhdon të jetë thembër e Akilit për funksionalitetin e shtetit të Kosovës. Mosintegrimi i serbëve kosovarë në komb të vullnetit politik...
0 175

Audi ka prezantuar RS 3 Sedan të ri në panairin e veturave në Paris, i cili ka 400 kuaj fuqi që i bie 33...