0 137

Nëse ndalim teshtitjen, ky presion kthehet në ndonjë pjesë tjetër të trupit që mund ta dëmtojë, tregojnë studimet e fundit. Procesi i tështitjes tek njerëzit...
0 209

Më 28 korrik 1913, Fuqitë e mëdha bien dakord që Shqipëria të vendoset nën sovranitetin e princit gjerman Wilhelm Friedrich Heinrich (Princ Vidi ose...
0 125

Ka përfunduar gazsjellësi magjistral që lidh Kleçovcën me Shtipin, ndërkaq trasea do të vazhdojë drejt qytetit të Kavadarit, Prilepit, Velesit, Ohrit dhe Manastirit. Gazsjellësi 61...
0 245

A mund të jetë kjo video prova se jeta pas vdekjes ekziston? Pamjet e regjistruara në një spital në Kinë tregojnë një grua që ka...
0 295

Reperi Lyrical Son sapo ka publikuar këngën e tij më të re. Kënga është titulluar “I re pishman” dhe është punuar me videoklip. Ky...
0 116

800 të punësuar sipas Marrëveshjes së Ohrit do të shpërndahen nëpër disa institucione dhe se ata nuk do të qëndrojnë më në shtëpi duke...
0 270

Ashtu siç edhe u paralajmrua ditë më parë, Komuna e Tetovës në ofanzivën e ndërmarë për sa i takon investimeve në akset rrugore dhe...
0 351

Presidenti i Turqisë ka sulmuar gjeneralin e përgjithshëm amerikan Joseph Votel, duke e akuzuar atë se po mban anën e “komplotistëve”. Kreu i Komandës Qendrore...
0 474

Para shumë vitesh ose saktësisht 17 të tilla, në hapësira të ndryshme të shtetit tashmë të pavarur të Kosovës, zhvilloheshin beteja të përgjakshme mes...
0 160

Javorja Fokus ka bërë të ditur se Prokuroria Speciale ka zbuluar gjurmët e vrasësit të vërtetë të Martin Neshkovskit. Sipas informacioneve të gazetës, Igor...