0 134

Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit, Xhani De Biazi ka përcaktuar listën zyrtare me 23 futbollistët që...
0 154

Franca do të presë Kampionatin Evropian të Futbollit këtë verë, ku yjet si Cristiano Ronaldo, Zlatan Ibrahimovic...
0 182

Historia e cila ka mbërritur në rubrikën e psikologes së ‘The Sun’ është krejtësisht ndryshe nga çfarë keni lexuar deri më tani. Një rast...
0 147

Një 15 vjeçar nga Kratova, në praninë e zyrtarëve të Qendrës për Punë Sociale, denoncoi në polici se dje rreth orës 15:30, babai i...
0 169

Ai siguroi Ligën e tij të tretë të Kampioneve të shtunën në mbrëmje. Dhe duket sikur Cristiano Ronaldo e kishte me nxitim ta festonte fitoren...
0 200

Disa video dhe foto po qarkullojnë në të gjitha mediat britanike, të cilat janë shkëputur nga një festë e shfrenuar në kolegjin ‘Marlborough College’. Për...
0 151

 Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Poposki sot mori pjesë në takimin ministror të shteteve nga...
0 156

Trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi ka publikuar paraditen e së shtunës listën paraprake të lojtarëve që do të debutojë në Euro 2016. Kjo...
0 241

Nuk janë të rrallë këngëtarët e muzikës popullore që ju bëjnë këngë ushtarëve të UÇK-së, sidomos dëshmorëve. Por këngëtarja Linda Morina u ka kushtuar pothuajse...
0 380

Presidenti i Jugosllavisë, Josip Broz Tito, vdiq si mysliman, argumentoi në një intervistë me Hamdi Effendi Jusufspahiq, ish-myfti i Bashkësisë Islame të Serbisë, shkruan...