0 233

Presidenti i Zimbabve, Robert Mugabe ka festuar 92-vjetorin e lindjes. Për organizimin e ahengut për hir të...
0 541

Njëra ndër aktoret më të nxehta të industrisë pornografike në SHBA, Alby Rydes, ka sjellë disa imazhe të reja në rrjetet sociale. Ylli i filmave...
0 419

Qeveria aktuale po vazhdon t’i shpenzoj paratë e qytetarëve në statuja dhe përmendore kontraverse në qytetin e Shkupit. Miliona euro po harxhohen nga arka e...
0 237

Fizikanti i njohur Stiven Hoking shpesh ka paralajmëruar për fatin e njerëzimit dhe rrezikun që e sjell inteligjenca artificiale. Këtë javë, ai u përgjigjej...
0 172

Autoritetet kineze paralajmëruan se në kuadër të reformave ekonomike në këtë vend pa punë do të mbesin...
0 134

Gjatë një interviste për “Blick” , kreu i FIFA-s, Xhani Infantino rrëfen vështirësitë në fëmijëri, zgjedhjet, si dhe shanset e anëtarësimit të Kosovës. Z.Infantino, urime...
0 146

Tashmë ish-kryetari i PDK-së, zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme, i votuar si President i Kosovës nga Kuvendi, ka dhënë dorëheqje nga postet...
0 196

Pasi e përmbylli vitin e kaluar me shumë suksese, mundësi shkupjan Jasin Rexhallari përsëri është fituesi i çmimit “Milingona e Artë” për sportistin më...
0 165

As ambasadori Ramiz Lladrovci, që e nxori në publik një episod të turbullt të përplasjeve në mes Adem Jasharit e Rexhep Selimit, por as...