0 122

Ekskluzivisht për emisionin “Zona Express” kanë folur dy të rinj kosovarë që kanë marrë pjesë në luftimet...
0 141

Në shtëpinë e madhe të Behgjet Pacollit nuk është injoruar tradicionalja. Kështu, brenda saj gjendet edhe oda...
0 175

Planeti ynë ka shumë mrekulli natyrore. Disa prej tyre i kemi para syve, ndërsa të tjerat fshihen nën tokë. Shikoni listën të këtyre xhevahirëve...
0 131

Falë fushatës së sukseshshme në Kickstarter, dizajneri Daan Roosegaarde, në fund të vitit 2015, ka prezantuar një projekt publik, i cili në të ardhmen...
0 106

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Abdilaqim Ademi, sot së bashku me deputetët e zonës, Ministrin e Ekonomisë,...
0 130

Një krim i rëndë brenda familjes ka tronditur kryeqytetin mbrëmjen e kësaj të diele, ku një adoleshte...
0 155

Nga informacionet paraprake mësohet se, babai i cili qëlloi me thikë ndaj dy vajzave të tij, rezulton i divorcuar. 56-vjeçari me origjinë nga Puka...
0 121

Kapiteni i Chelsea, John Terry ka bërë të ditur këtë të diel se në fund të sezonit do të largohet nga klubi londinez. Ai ka...
0 136

Policia e Kosovës ka mohuar se personat e arrestuar në rrugën e Manastirit të Deçanit, kishin në...
0 132

Në 33 komuntat nëpër vend janë hapur zyra në të cilat qytetarët më afër mund të informohen...