0 125

Presidenti rus Vladimir Putin tha se Rusia ka marrë informacione sekrete që konfirmojnë se depozitat e naftës,...
0 142

Terroristët e ISIS  nuk ndalen. Sipas raportimeve të fundit ata kanë ekzekutuar publikisht 18 persona në qytetin...
0 125

Rrjeti gjigant televiziv amerikan, CBS ka zbuluar një skandal të vërtetë të aferave seksuale me vullnetarët e...
0 141

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ka thënë se do të ishte i gatshëm të jepte dorëheqjen nga...
0 134

Shqiptarët nuk kanë shanse për azil politik, por Gjermania do të hapë rrugën për ardhjen legale të...
0 110

Midis refugjatëve sirianë, të cilët po çajnë rrugën drejt Evropës, ka edhe terroristë, deklaroi presidenti sirian Bashar...
0 127

Sirte është Raqqa e re. Shërbimet e fshehtë të perëndimin druhen se qyteti i verilindjes së Libisë,...
0 140

Bill Gejts dhe investitorët e tjerë janë angazhuar që të sigurojnë shtatë miliardë dollarë për veprimtari shkencoro­hulumtuese...
0 294

Aeroplane ushtarake ruse Su-­34 për herë të parë fluturuan me detyrë luftarake në Siri, të armatosur...
0 316

­ Kryeministri Nikolla Gruevski sot duke iu përgjigjur pyetjes së deputetëve theksoi se në qoftë se pushteti...