0 119

Zëvendëskryeministri nga radhët e BDI-së, Musa Xhaferi, është marrë edhe me tregti ilegale të substancave që përdoren në industrinë e prodhimit të armëve. Këtë...
0 108

Një aeroplan rus është përplasur në qendër të Sinait me 217 persona në bord dhe staf...
0 129

Nëpunësit policor dje rreth orës 17:00 në rajonin e fshatrave Kuçkovë dhe Nigishtan, në lëvizje midis vendeve...
0 134

​Hip hop ylli i Babastars, Cozman, ka konfirmuar në mënyrë indirekte se ai nuk është ndarë...
0 114

Turizëm – Nëse fluturon mbi Rejkjavik drejt SHBA-së apo Kanadasë, një ndalesë në kryeqytetin më verior të botës, nuk të ofrohet vetëm si një...
0 86

Politikat e gabuara të qeverisë së Nikolla Gruevskit, kanë ndikuar që në 10 vitet e fundit në mënyrë drastike të rritet shpërngulja e qytetarëve...
0 104

Një zhurmë ka ndodhur në mes sigurimit të Kuvendit dhe opozitës, derisa këta të fundit tentuan të hyjnë në ndërtesën e Kuvendit të Kosovës...
0 77

Një studim i ri ka demonstruar se salmonella e modifikuar gjenetikisht mund të përdoret për t’i vrarë qelizat e kancerit. Studimi është publikuar në...
0 141

Një tërmet me magnitudë 4.3 ballë i shkallës Rihter është regjistruar në Bulqizë, lëkundjet e së...
0 162

Tetova sot është qyteti më i ndotur në botë. Sipas faqes së internetit “Numbeo”, Tetova është...