0 152

Tetova sërish u rendit si qyteti më i ndotur në nivel botëror. E banorët e kësaj komune vazhdojnë të shprehin shqetësimet për rrezikimin e...
0 212

Shkup – Nga e marta starton emisioni më i ri debativ në eterin e Tv21 që emitohet në Republikën e Maqedonisë. Emisioni në fjalë titullohet...
0 196

Deri në shkurt të vitit të ardhshëm do të zgjidhet statusi i rreth 140 ushtarëve profesionist që...
0 161

Analisti dhe ish ambasadori Arsim Zekolli e ka ofenduar rëndë Ziadin Selën, kryetarin e Strugës dhe kryetarin e Lëvizjes për Reforma në PDSH. Zekolli e...
0 177

Një ngjarje tronditëse është shënuar në Shijak, ku xhaxhai ka abuzuar seksualisht me mbesën e mitur. Gjatë ditës...
0 189

Çifti i bashkëshortëve anglez Chloe Owens, 26 vjeçe dhe i shoqi i saj Dave, 35 vjeç, mbetën...
0 167

Siç njoftojnë forcat speciale egjiptiane për agjensinë e lajmeve, Reuters, aeroplani është rrëzuar nga “problemet e...
0 151

Muajt e fundit, lajmet për fajdet dhe fajdexhinjtë kanë dominuar nga Prizreni pas një vrasjeje tronditëse që...
0 179

Panairin “Bli shtëpi, bli banesë” në Siti Moll-Shkup për tre ditë e kanë vizituar mijëra qytetarë të...
0 180

Forcës Ajrore i shtohen dy helikopterë të rinj për operacionet SAR (kërkim-shpëtim), ndërsa katër mjete të blinduara i shtohen Policisë Ushtarake. Në Bazën Ajrore në...