0 128

Dyzet studentët e Fakultetit të Mjekësisë dhe Farmacisë në Universitetin Shën Qirili dhe Metodi në Shkup fituan...
0 163

Stadiumi për kombëtaren është parashikuar të jetë 22.000 vendesh dhe me të gjitha tribunat e mbuluara. Sigurisht ka parashikuar që veç funksionit si stadium,...
0 3175

Vazhdon saga “Before and After” e faqes së famshme në Instagram, e cila po i demaskon një nga një të gjithë personazhet e...
0 243

Majlinda Kelmendi e ka fituar medaljen e bronztë në Grand Slam Abu Dhabi. Xhudistja kosovare e mposhti...
0 107

Edhe pse është lojtari më i mirë brazilian në qarkullim ai ende nuk është një futbollist i kompletuar. Këtë deklaratë e ka bërë legjenda braziliane...
0 106

Historia e Kalorësve të Krishtit, luftëtarët që krijuan bankat e para. Historiani Desmond Seward përshkruan fundin e papritur të një institucioni ushtarak e financiar europian Filipi...
0 126

Kompania projektuese, “Sicart & Smith Architects” ka dizajnuar “Suan Kachamudee”, një resort fantastik në plazhin Koh Samui të Tajlandës. Ky kompleks është i pozicionuar në...
0 92

Nuk janë të pakët lojtarët që janë larguar pa dëshirën e tyre nga skuadrat e caktuara. Janë disa lojtarë, që pas largimit nga...
0 110

Kohë më parë një hulumtim i Gallupit ka zbuluar që “mirëqenia shtohet bashkë me pasurinë”. Me fjalë të tjera, me para blihet lumturia. Ndërkaq, është...
0 109

Duke folur para të zgjedhurve vendorë në një konferencë në Tiranë, ambasadori amerikan, Donald Lu, iu drejtua zyrtarëve lokalë duke u kërkuar...