0 94

Shkëlzen Gashi i është përgjigjur në mënyrën më të mirë të mundshme zgjedhjes së trajnerit të Bazelit për ta lënë në tribunë në javët...
0 89

Roma mundi 3-1 Udinezen duke i rimarrë Interit pas 24 orësh kreun e Serisë A. Kryeqytetasit e drejtuar nga Rudi Garcia-s e patën më të...
0 114

Е ardhmja e Maqedonisë po vihet në pikëpyetje pasi vendi rrezikon të izolohet si pasojë e moszbatimit të marrëveshjes politike, vlerësojnë njohësit e çështjeve...
0 105

Protestat e një pjese të opozitës, e cila është tubuar në të ashtuquajturin Fronti demokratik, i kanë acaruar marrëdhëniet zyrtare në relacionin Podgoricë –...
0 132

16 persona u arrestuan ndërsa 5 të tjerë u shpallën në kërkim, si pjesë e një bande kriminale ndërkombëtare e përbërë nga shtetas me...
0 83

Sllovenia ka kërcënuar se do të ngrejë një gardh me tela përgjatë kufirit të saj me Kroacinë, nëse plani i BE-së për të cilin...
0 94

Ndihmësdrejtoresha e Zyrës për integrime evropiane në Qeverinë e Serbisë Ivana Gjuriq ka deklaruar sot se Serbia nuk do të heqë dorë, siç ka...
0 132

Radhitja e lartë e Maqedonisë në raportin “Duing biznis 2016” në vendin e 12-të në botë në...
0 119

Neto-rroga mesatare e paguar mujore për një të punësuar në gusht të këtij viti ka qenë 21.882 denarë.
0 117

Interesi ynë dhe interesi i shtetit është që të zbatohet marrëveshja e Përzhinos, dhe ne jemi të...