0 265

1. Andrra Destani Ndryshim tek buzët. 2. Altuna Sejdiu Vërehet ndryshimi tek pjesa e poshtme e fytyrës. 3. Orhidea Latifi
0 145

Bota do të ishte një vend më i mirë, në se diktatorët si Saddam Husseini i Irakut dhe Moammar Gadhafi i Libisë do të...
0 158

Në nja artikull të paradokoshëm të „Bielertagblatt“, një shqiptare e re nga Maqedonia kishte rrëfyer se cilit...
0 195

Një autobuz me turistë shqiptarë në bord ka marrë flakë në autostradën A14 që lidh provincën jugore të...
0 147

Të gjithë shefat e shteteve dhe të qeverive të BE­së plus Maqedonia dhe Serbia dakodohen me planin...
0 142

Sektori i Ministrisë së punëve të Mbrendëshme në Ohër ka dhënë detaje për aksidentit e mbrëmshëm që...
0 121

Ndeshja derbi e javës në Ligën e parë të Maqedonisë mes Shkëndijës dhe Vardarit ka përfunduar në paqe 0-0. Ndeshja është zhvilluar në Shkup...
0 135

Zvicër: Në natën mes të premtes dhe të shtunësnë qarqet Dietikon dhe Horgen të Kantonit të Cyrihut janë bërë disa bastisje në lokale klubesh...
0 124

Në një ceremoni ku morën pjesë krerët më të lartë shtetëror, është përuruar segmenti i parë i autostradës “Arbën Xhaferi.” Autostrada do të lidh...
0 135

Besar F. nga fshati Novosellë 2 i Tetovës me punë të përkohshmë në Itali ka qenë gurbetqari më fatlum shqiptar ditëve të fundit. Ai...