0 138

Kryeministri Nikolla Gruevski, në margjinat e kongresit në Madrid të organizuar nga Partia Popullore Evropiane, pati takime...
0 147

Të paktën 2 223 pelegrinë kanë vdekur në rrëmujën që ndodhi gjatë pelegrinazhit në Mekë më 24...
0 115

Shkencëtarët kanë zbuluar një strukturë të trurit që quhet amigdala e cila arrin të përcaktojë nëse jeni person që frikësoheni lehtë apo jo. Ekspertë të...
0 108

Gjatë shqyrtimin të amendamenteve janë përplasur deputetët e PDSh-së dhe VMRO-së. “Sheri” ka nisur me propozimin e amendamentit nga deputeti i PDSh-së, Gazmend Aliu,...
0 105

Një person e ka sharë në baza raciste dhe pastaj e ka therur një shqiptar 31 vjeçar. Kjo ka ndodhur sot në një autobus...
0 115

Pierre-Emerick Aubameyang ka shënuar hat-trick për t’i siguruar Dortmundit fitoren e dytë në Evropa Ligë.Skuadra gjermane mposhti Qabalan me rezultat 3 me 1 në...
0 100

Që nga vitet e rinisë sime më është bërë zakon të shkruaj e të mbledh thënie të mençura të njerëzve të shquar. Ky huq...
0 124

Kroacia me 8 tetor mban zgjedhjet parlamentare. Në mesin e shumë kandidatëve që pretendojnë të zënë një ulëse në parlamentin kroat është edhe shqiptari,...
0 110

Rreth 24 për qind e qytetarëve të anketuar kanë deklaruar se kanë besim tek partia VMRO-DPMNE ndërsa vetëm 12.4 për qind i besojnë partisë...
0 153

Shkruan: Majldin Mustafa Fillojmë ishte ky një slogan që në realitet tingëllonte me shumë cinizëm. Duke qenë edhe më komike por edhe më tragjike,...