0 129

Një skenar i ngjashëm me atë të filmit “Lucy” mund të ketë ndodhur në fluturimin nga Dublin-Lisbonë....
0 119

Grupet e punës sërish u takuan sot vonë pasdite në klubin e deputetëve që të bisedojnë për...
0 108

BDI dhe PDSH ka shumë gjasa që t’i thonë lamtumirë koalicionit me VMRO-DPMNE-në dhe të formojnë koalicion të ri me LSDM-në e Zoran Zaevit,...
0 163

Forumi Rinor i Bashkimit Demokratik për Integrim Dega Tetovë sonte mbajti mbledhje për zgjedhjen e udhëheqësit të sektorit të FR në kuadër të...
0 124

Lirohet Afrim Sulejmani, njëri nga të arrestuarit në përleshjet mes policisë dhe grupit të armatosur  në Lagjen e Trimave më datën 09 dhe 10...
0 104

Shkruan: Philip Stephens Benjamin Netanyahu nuk ka pasur një vit të mirë Dështojnë marrëveshjet paqësore Zgjerimin e kolonive evropianët e shohin si taktikë për ta shkatërruar shpresën...
0 122

Një polic izraelit ka qëlluar për vdekje një 16-vjeçar palestinez, pasi mendohet se iriu kishte tentuar që të godas me thikë policin. Sipas zëdhënësit të...
0 121

NASA zyrtarisht ka konfirmuar se Toka do të përjetojë 15 ditë të errësirës së plotë, e cila do të zgjasë midis 15 dhe 29...
0 129

Një punonjës i kompanisë amerikane, e cila ra viktimë e hakerit kosovar, Ardit Ferizi, në gusht të...
0 107

Shëndet – Nëse ndiheni gjithnjë të lodhur dhe pa energji do të thotë se nuk i keni vënë ende re zakonet që ju shkaktojnë këtë...