0 128

Pardje ka ndërruar jetë ish luftëtari i UÇK-së, Fatmir Mjaku, nga Shkupi, i cili ishte edhe bashkëluftëtar...
0 111

Jese Joronen, gardian i skuadrës Stevenage, ka realizuar një gol të mrekullueshëm në duel me skuadrën Wycombe Wanderers. Për më tepër, goli i...
0 142

Edona, një vajzë shumë e talentuar që rrjedh nga një familje muzikantësh, filloi të merret me muzikë para jo shumë vitesh. Programet për talentë...
0 268

Ramazan Ismani, mbi 70 vjeç, e takuam në bjeshkët e Tetovës duke mbledhur gështenja. Me thes në shpinë ai në këtë moshë, mban familjen...
0 124

Në një atmosferë impozante të krijuar nga tifozët vendas, “Shvercerat” dhe mbi 5.000 shikues në tribunën e vetme të stadiumit, mysafirët dëshmuan se kanë...
0 105

Qeveria në mbledhjen e radhës pritet të shqyrtojë Informatën e Ministrisë së Mjedisit dhe të Ispektoratit Shtetëror të mjedisit lidhur me çështjen e Jugohromit....
0 202

Që nga themelimi i klubit e deri më tani ,klubi është marrë me aktivitete të ndryshme rreth organizimeve të boksit vendor.17 Tetori ishte ditë...
0 126

Bashkimi Demokratik për Integrim organizoi sot në Shkup një takim promovues me pjesëmarrjen e mbi 1.000 anëtarëve të Shtabit qendror dhe shtabeve komunale zgjedhore....
0 121

Pas15 orësh negociata, grupet e punës të partive nënshkruese të marrëveshjes së Përzhinos, sot kanë arritur marrëveshje...
0 147

“Njerëz në shitje, dy për njëzet funte, të tjerë vijnë nesër” – shkruan në një ofertë...