0 104

Bayern Munich ka shënuar edhe fitoren e nëntë në nëntë xhiro në Bundesligë, duke e mundur në udhëtim Werder Bremen, 0:1, me një gol...
0 124

Reklamimi deri në shpalljen e zgjedhjeve është i lejuar dhe me këtë nuk shkilet asnjë ligj i Maqedonisë. Kështu i komenton për “Zhurnal”, njohësi...
0 114

Më shumë se 750 mijë vizitorë kalojnë çdo ditë dyert e “Grand Central Terminal” në New York,...
0 127

Kryetari i BDI­së, Ali Ahmeti, nesër në Panairin e Shkupit, dekreton Shefin e Shtabit Qëndror Zgjedhor të...
0 134

Kevin Grosskreutz ka thënë se Jurgen Klopp nuk e ka problem as t’ua ndezë ndonjë shuplakë futbollistëve. Kevin Grosskreutz ka shpjeguar karakterin e...
0 91

Massimo Moratti kërkon të shkëputet plotësisht nga Interi ku ka në zotërim edhe 29.45 % të aksioneve. Pas shitjes së pjesës më të madhe...
0 109

Sipas artikullit të gazetës “Star”, është arritur në fund të ‘projektit të shekullit’, i cili do të plotësojë nevojat për ujë të Republikës Turke...
0 91

Pas konfirmimit të lajmit nga Sasho Mijallkov, për gjetjen e një pistolete në valixhen e tij në Aeroportin e Beogradit, e cila paraprakisht nuk...
0 118

Trajneri i kombëtares Shqiptare, Gianni de Biasi ka treguar arsyen e vërtetë se përse nuk e ka mësuar deri më tani gjuhën shqipe. Ai shprehet...
0 121

Arsimi – Mësim frontal, plane mësimore jofleksible dhe nxënës të mbingarkuar që mësojnë vetëm përmendësh. Gazeta “Shqip” ju paraqet disa nga idetë më inovative e...