0 112

Një grup qytetarësh sot para Ambasadës së Shqipërisë në Shkup kërkuan lirimin e menjëhershëm të tifozit të mirënjohur Ismail “Ballist” Morina, që njihet për...
0 109

Gazetari Zoran Bozhinovski në FB faqen dhe portalin e tij “Burevesnik” ka publikuar kopje të dokumenteve, të cilat sipas tij janë të UDB-ës...
0 111

Familja Haradinaj nga Gllogjani i Deçanit është shquar në vazhdimësi gjatë dekadave të fundit për aktivitetet kombëtare. Gjatë luftës së fundit familja e Hilmi Haradinajt...
0 119

Komuiteti turk që jeton në Gostivar pasi Turqia pati fatin të kualifikohet në kampionatin Evropian në Francë 2016, kanë dalë rrugëve të Gostivarit të...
0 128

“Asgjë serioze, Hasani pauzon tre javë”, kështu ishte lajmi që e tranmsetoi zëdhënësi i klubit të Shkëndijës Faton Zylbehari në websitin zyrtar të...
0 79

Bashkimi Demokratik për Integrim nuk e pengon dhe nuk i bënë lutje asnjë funksionari të saj apo deputetë që të mbetet në partinë e...
0 83

Deputetja e BDI-së Ermira Mehmeti i vendos ultimatum partisë së saj që të fillojë menjëherë reforma në 3 segmente, përndryshe do ta braktisë subjektin...
0 149

Me vendimin për Këshillit e Prokurorëve Publikë sot shkelur ëashtë shkelur Marrëveshja e Przhinos dhe Ligji për Prokurorinë Speciale, tha Sekretari i Përgjithshëm i...
0 109

Një muaj e gjysmë me dhimbje të vazhdueshme. Ky është rezultati pas lindjes me prerje cezariane për Elmedina Haxhiun, pasi mjekët në Gjinekologjinë e...
0 127

Real Madrid po interesohet për sulmuesin e Arsenalit, Alexis Sanchez. Skuadra spanjolle, Real Madrid është duke shikuar mundësinë që të transferoj yllin e skuadrës...