0 126

Pronari i kompanisë që prodhon pije energjike, do të japë 99 për qind të pasurisë së...
0 89

Ish-kryeministri Berisha ka reaguar pas humbjes së kombëtares në ndeshjen me Serbinë. Ai thotë se për këtë rezultat ka faj edhe kryeministri Rama për...
0 117

Një ngjarje e rëndë dhe e papranueshme është parë në futbollin boshnjak, në një ndeshje të Kupës. Takimi...
0 118

Një tifoz shqiptar shpërtheu me kritikat e tij pas humbjes nga Serbia. Ky tifoz, ofendon rëndë politikanët shqiptarë, pas humbjes 0:2 në “Elbasan Arena”.
0 147

Dhjetë automjete zjarrfikëse dhe katër nga Ndërmarrje “Ujsjellësi” intervenuan në shuarjen e zjarrit që paradite rreth orës...
0 102

Edhe pse u paralajmërua vazhdimi, negociatat rrinë pezull, pas takimit të sotëm të përfaqësuesve të komunitetit ndërkombëtar me secilën parti veç e veç. Lehtësuesi...
0 94

Një grua rreth të dyzetave eshte kapur duke vjedhur në një market në qendër të Strugës.Sic bëjnë të ditur dëshmitarët që rastisën aty gruaja...
0 104

Organizata për Bashkëpunim Rajonal dhe Integrime Evropiane (OBRIE) vlerëson se Qeveria e Maqedonisë, ka vazhduar ta thellojë borxhin, duke marrë hua nga organizatat ndërkombëtare...
0 103

Ministria e Arsimit dhe Shkencës i bën apel të gjithë drejtorëve të shollave në Komunën e Kërçovës, që të paguajnë me këste borxhet ndaj...
0 123

Sot rreth orës 18:00, pa praninë e deputetëve dhe pas orarit të punës, në zyrat e Kuvendit të Kosovës ka ndodhur një akt i...