0 128

Gazetari kontraverz maqedonas që jeton dhe vepron në Sërbi kohëve të fundit ka publikuar disa skandale të funksionarëve të BDI-se dhe atyre të VMRO-së....
0 121

Ministri i Mjedisit jetësor Nurhan Izairi kërkoi mbylljen e ndotësit Jugohrom, pasiqë edhe përkundër periudhës shtesë nuk ka instaluar filtra në oxhaqet dhe nuk...
0 125

Prof.Dr.Branislav Sinadinovski Skandali me spitalin “Shëndeti” në Tetovë tani e nje muaj me rradhe e ka okupuar opinionin e pergjithshem ne R.M Nga pershkrimi i...
0 121

“Presim provokime nga shqiptarët, sikur kanë bërë edhe në ndeshjen e Beogradit. Ata do të mundohen të na provokojnë edhe jashtë fushës, por nuk duhet...
0 133

Koncerti i planifikuar të mbahet në kryeqytetin shqiptar ku do të këndonin këngëtarë nga Shqipëria, Serbia e Kosova nuk do të mbahet. Anulimi ka ardhur...
0 127

Votimi i diasporës të hiqet, lista zgjedhore të kontrollohet në terren, modeli zgjedhor të mbetet i njëjtë, KSHZ të fitojë përbërje të re, mediat...
0 180

Producenti, skenaristi dhe drejtori i filmit me emrin ‘Origjina e dytë’, Carles Porta, ka shkatërruar tërësisht...
0 188

Këngëtari i mirënjohur i muzikës shqipe Ramadan Krasniqi -Dani ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor “Mos Prano”. Muzikën dhe tekstin e kësaj...
0 145

Portieri i kombëtares serbe, Vladimir Stojkoviç, Dushan Tadiç dhe Zoran Tosiç, kanë dalë në një konferencë për shtyp, ku kanë nënvizuar faktin se nuk...
0 127

Të punësuarve në administratën e Maqedonisë do t’ju rritet paga nga muaji i ardhshëm mëson portali Shqipmedia. Këtë gjë para disa muajsh e kishte premtuar...