0 114

Mund të themi se vitet e fundit situata ka qënë paska e vështirë për serinë e famshme të lojrave Pro Evolution Soccer (PES). Duket...
0 119

Në Tetovë sonte ka përfunduar edicioni i rradhës i Festivalit Ndërkombëtar të Teatrit të Tetovës organizuar nga Institucioni Nacional Teatri i Tetovës dhe mbështetur...
0 144

Në Tetovë sonte ka përfunduar edicioni i rradhës i Festivalit Ndërkombëtar të Teatrit të Tetovës organizuar nga Institucioni Nacional Teatri i Tetovës dhe mbështetur...
0 112

Pas Barcelonës dhe Real Madridi, është Bayern Munich, një tjetër klub i famshëm që është në gjurmët e mbrojtësit shqiptar te Valencias, Shkodran Mustafi. Reprezentuesi...
0 120

Shkollat fillore të Strugës, edhe pas një muaji nga fillimi i vitit shkollor, janë ende pa energji elektrike. Nxënësit mësojnë në klasa të errëta,...
0 141

Mesfushori nga Kosova Granit Xhaka, mund të emërohet kapiten te Përfaqësuesja e Zvicrës. Kujtojmë se Graniti po shkëlqen...
0 110

Presdienti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka deklaruar se sulmet ajrore ruse në Siri kanë pasur në...
0 110

Bashkimi Evropian në raport progresin për Maqedoninë do të shënojë notë të lartë pozitive lidhur me arritjen...
0 137

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Abdilaqim Ademi është i kënaqur që policia i zbuloi shpejtë kryesit të...
0 95

Legjenda e futbollit shqiptarë, Sokol Kushta e ka dhënë një porosi për lojtarët e Kombëtares Shqiptare para ndeshjes me Serbinë. Kushta ka porositur futbollistët...