0 146

Një grua gjermane do të dëbohet nga shtëpia e saj, ku jeton prej 23 vitesh, për shkak...
0 150

Të paktën 15 të vdekur dhe 20 të plagosur janë shënuar nga disa të shtëna me armë,...
0 184

Ndeshja mes Skënderbeut dhe Lokomotivës së Moskës u ndërpre për një moment pasi tifozët rus thërrisnin...
0 123

Një ditë pas helmimit të dhjetëra nxënësve dhe profesorëve në shkollën e Mesme “Arseni Jovkov”, në Shkup,...
0 139

(E plotësuar) -I plagosur ka mbetur drejtuesi i mjetit Elvis Gaçaj, ndërsa viktima janë Aurora Oskian dhe Kevin Rugova. Identitetet e viktimave janë bërë...
0 144

Dashurinë për serbët dhe urrejtjen për shqiptarët, rusët e shprehin edhe në stadium. Tifozët e Lokomotivës së Moskës kanë shpërthyer në kore kundër shqiptarëve gjatë...
0 123

Pas lamtumirës nga Irina Shayk, i janë atribuuar shumë flirte, por në ditët e fundit gazetat spanjolle...
0 104

Ajo që nisi para një viti në Serbi me Kombëtaren, vazhdoi sot me Skënderbeun në Rusi, teksa gjatë ndeshjes përballë Lokomotivës së Moskës të...
0 123

“Ali ftyrziu ma ka vra djalin, Komandant Shqiponjën. Nuk ka çka kërkon në Kumanovë. BDI nuk ekziston më në Kumanovë”, thotë haxhi Mejdi Rexhepi,...
0 391

­ Këshilli buxhetor i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë e mbështeti Propozim­buxhetin dedikuar Kuvendit për vitin 2016,...