0 130

Tetova sërish u rendit si qyteti më i ndotur në nivel botëror. E banorët e kësaj komune vazhdojnë të shprehin shqetësimet për rrezikimin e...
0 194

Shkup – Nga e marta starton emisioni më i ri debativ në eterin e Tv21 që emitohet në Republikën e Maqedonisë. Emisioni në fjalë titullohet...
0 176

Deri në shkurt të vitit të ardhshëm do të zgjidhet statusi i rreth 140 ushtarëve profesionist që...
0 143

Analisti dhe ish ambasadori Arsim Zekolli e ka ofenduar rëndë Ziadin Selën, kryetarin e Strugës dhe kryetarin e Lëvizjes për Reforma në PDSH. Zekolli e...
0 156

Një ngjarje tronditëse është shënuar në Shijak, ku xhaxhai ka abuzuar seksualisht me mbesën e mitur. Gjatë ditës...
0 172

Çifti i bashkëshortëve anglez Chloe Owens, 26 vjeçe dhe i shoqi i saj Dave, 35 vjeç, mbetën...
0 152

Siç njoftojnë forcat speciale egjiptiane për agjensinë e lajmeve, Reuters, aeroplani është rrëzuar nga “problemet e...
0 135

Muajt e fundit, lajmet për fajdet dhe fajdexhinjtë kanë dominuar nga Prizreni pas një vrasjeje tronditëse që...
0 164

Panairin “Bli shtëpi, bli banesë” në Siti Moll-Shkup për tre ditë e kanë vizituar mijëra qytetarë të...
0 163

Forcës Ajrore i shtohen dy helikopterë të rinj për operacionet SAR (kërkim-shpëtim), ndërsa katër mjete të blinduara i shtohen Policisë Ushtarake. Në Bazën Ajrore në...