0 115

Futbollisti nga Veleshta e Strugës, Besmir Bojku i cili është lojtar i Shkëndijës së Tetovës, ditën e fundit...
0 84

Sot në seancën e 52 – të Këshillit të Qytetit të Shkupit, në inciativë dhe propozim të grupit të Këshilltarëve të PDSH-së u miratua...
0 104

Andrea Stefani Një analizë pse projekti i shtetit demokratik dhe ligjor lëngon, gulçon dhe zvarritet për turp…Në kuptimin patriotik, nuk mund të jesh edhe...
0 150

Martesat tek minoritetet në Kosovë janë të shumë të zakonshme, sidomos kur një person martohet më shumë...
0 101

Shkëndija sjell dy përforcime në repartin e defanziv, duke kompletuar ekipin me të rikthyerin Sedat Berisha dhe brazilianin Carlinho Rech. Shkëndija zyrtarizon mbrojtësin brazilian...
0 106

Komuna e Tetovës në bashkëpunim me Armatën e Republikës së Maqedonisë sot dhe ditët në vijim, vazhdojnë me rindërtimin e 2 urave brenda fshatit...
0 143

Në fshatin Krajk të Hasit, në Komunën e Prizrenit, gjatë ditës së sotme ka ndodhur një incident i rëndë. Dasma në fshatin Krajk të Hasit...
0 90

Si pasojë e lëshimit të një gazi helmues në një shkollë 9 vjeçare në rajonin Xhebrail të...
0 116

Policia greke ka gjuajtur me shok bomba mbi rreth 2,000 refugjatë që ishin mbledhur në fshatin Idomeni...
0 110

Këtë të hënë Parlamenti i Ukrainës ka votuar në favor të ndryshimeve kushtetuese. Këto ndryshime u sigurojnë...