0 108

Një aksident i rendë ka ndodhur para pak çasteve në fshatin Koroticë, në magjistralen Prishtinë-Pejë. Ndeshja ka...
0 129

Një problem teknik u ka kushtuar jetën 4 personave në Britaninë e Madhe. Aeroplani privat nën pronësinë...
0 117

Në Republikën e Maqedonisë për momentin me dinamikë të shpejtë po ndërtohen rrugë, ndërsa vetëm për ndërtimin...
0 139

Në vendkalimin kufitar Tabanoc për dalje nga vendi ka ndalesë prej rreth 30 minuta, ndërsa në vendkalimet...
0 128

Zyrtarët amerikanë kanë thënë se sipas të dhënave më të reja ekstremisti i njohur si xhihadisti Jon...
0 126

Agjencia për mbështetje financiare në bujqësi dhe zhvillimin rural nesër do ta publikojë thirrjen e dytë publike...
0 100

Nën ndikim të masës së lagësht dhe ajrore jostabile, pasdite u përfshinë pjesët veriore dhe lindore të...
0 115

Edhe pse nuk ka shumë kohë që ka sjell në jëtë fëmiun e saj të parë, Nora Isterfi duket e mahnitshme. Siç duket, këngëtarja nuk...
0 206

Gjysmën e parë të udhëtimit të sivjetshëm 40 ditor të festivalit, “Vera e Ohrit” do ta rrumbullaksojë...
0 156

Tifozeria e Prishtinës, Plisat e kanë marrë përgjegjësinë për incidentet e shkaktuara në ndeshjen Kukësi-Legia. Me anë të një komunikate, Plisat kanë konfirmuar se...