0 103

Nga: Augustin Palokaj MSA-ja për nga forma dhe baza juridike do të jetë një “Marrëveshje evropiane”, të cilën, me pajtimin e të gjitha shteteve anëtare,...
0 110

Kur na ndajnë vetëm pak ditë nga “Ndeshja e Shekullit”. Manny Pacquiao dhe Floyd Mayweather i paraprinë konferencave tradicionale të shtypit me një përballje...
0 99

Nga Ruben Avxhiu Biseda e përgjuar ndërmjet Ilir Metës dhe Menduh Thaçit e zbuluar sot nga kreu i opozitës maqedonase nuk kishte asgjë për t’u...
0 88

Ligjet e reja restriktive dhe presionet ndaj gazetarëve kanë kontribuar në rënien drastike të lirisë së shtypit gjatë vitit 2014 duke e sjellë Maqedoninë...
0 143

Myftiu i Shkupit Ibrahim Shabani, konfirmon konfliktin verbal me kryetarin e BFI-së Sulejman Rexhepi.S habani thotë se Rexhepi ka përdorur sharje dhe nënçmim, që...
0 120

BOAZ RODKIN* Këtë maj, 800 delegatë nga më shumë se 51 shtete, duke përfshirë dhe Shqipërinë, do të udhëtojnë në Izrael, këtë herë jo për...
0 110

Shujtat e freskëta në stilin e sotëm të shpejtë të jetës janë duke u bërë luks gjithnjë e më i madh, ndërsa ushqimi i...
0 69

Google po përpiqet t’i rregullojë marrëdhëniet me gazetarët evropianë, prandaj ka vendosur të ndërmarrë disa iniciativa të reja që do të jenë të dobishme...
0 131

Luis Suarez ka kërkuar nga bashkëlojtarët që ta ruajnë formën e tyre edhe për ndeshjen ndaj Bayern Munichut, e cila do të zhvillohet në...
0 126

Përfaqësues nga zyra e Bashkimit Evropian dhe Komisionit Evropian në Kosovë, kanë publikuar të martën një raport lidhur me punën rreth luftimit të korrupsionit,...