0 133

Sllobodan Gavriq, 46 vjeçar me vendbanim në Beograd, u arrestua dy ditë më parë në...
0 144

Delegacioni ministror i kryesuar nga zëvendës kryetari i Qeverisë së RM-së Musa Xhaferri dhe ministri...
0 195

Rinia Demokatike Shqiptare  sot zjodhi Muhamed Rustemin kryetar të  RDSH-së, nënkryetarë:  Besar Ismaili,Bujar Arifi,Meriton Vinca ndërsa sekrater i përgjithshëm...
0 209

Superylli i Bayern Munichut, Xherdan Shaqiri besohet se është në një lidhje dashurie me...
0 152

Kumtesa e plotë nga Lëvizja për Reforma në PDSH: Nuk bëhet fjalë për diktatorin...
0 384

Në Këshillin Vendor të Bashkimit Demokratik për Integrim në Gradec të komunës së Vrapçishtit, u realizua procesi...
0 187

Këtë javë të fundit stuhi e madhe goditi Evropën dhe disa vende në Perëndim, dhe sipas...
0 141

Eksodit të madh të kosovarëve që po largohen nga Kosova për në Evropë, i është bashkuar edhe...
0 135

Prej rënies së Bashkimit Sovjetik, Rusia gjatë tërë këtyre viteve nuk ka ofruar asnjë alternativë ndaj elitave...
0 165

Katërmbëdhjetëvjeçari Usain Barham ka mashtruar militantët e Shtetit Islamik, duke u lajmëruar si vullnetar për një mision...