0 132

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti sikurse edhe deputetët e tjerë të opozitës ka qenë kundër shtyrjes së seancës së...
0 163

Është shtyrë përfundimisht seanca për nesër në ora 12:00. Pas hedhjes në votim, me 69 për dhe 30 kundër,...
0 213

Analisti politik, Nebi Murseli, në një postim në Facebook ka shkruar se në vitin 1991, PPD-ja nuk lejoi që...
0 202

Një numër i konsiderueshëm i studentëve tashmë po shfrytëzojnë mundësinë për të përfituar bursë nga MASH-i për studime në...
0 173

Alban Kondi, vëllai i këngëtarit të ndjerë Floran Kondi, i njohur në skenën shqiptare si Dr. Flori, ka treguar...
0 184

Kreu i VV-së Albin Kurti deklaroi në kuvend se ne së bashku me 8 deputetë të LDK që votuan...
0 140

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, priti sot në selinë e partisë në Tetovë Ambasadoren gjermane në...
0 68

Prindërit e kanë gjithmonë të vështirë t’u rezistojnë dëshirave, kërkesave apo tekave të vogëlushëve të tyre dhe ndonjëherë e...
0 226

Një 14-vjeçare shqiptare që jeton në Itali është zhdukur prej dy ditësh në mënyrë të mistershme. Familja e të miturës...
0 171

Deputetët e Listës Serbe këto momente janë duke zhvilluar një takim me zyrtarë të qeverisë serbe të udhëhequr nga...