0 281

Zgjedhjet e përgjithshme në vend mund të mbahen në javën e fundit të muajit maj, ose në javën e...
0 261

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa, e përjashton mundësinë e një koalicioni me PDK-në, duke thënë se orientim kanë një...
0 286

Durimi i shqiptarëve po vjen dhe soset, ndaj kërkesat e tyre nuk duhet nënvlerësuar. Deklarata “paralajmëruese” vjen nga...
0 191

Bordi i Drejtorëve të Fondit Monetar Ndërkombëtar miratoi të premten në mbrëmje marrëveshjen trevjeçare të bashkëpunimit...
0 1911

Kryesia Qendrore e BDI - së dje bëri të ditur nga selia në Reçicë të Vogël, se ata ndër...
0 278

U deklarua i vdekur, por një amerikan i moshës 78 vjeçare u zgjua pak para se të balsamosej. Siç raportohet...
0 376

Aktori i mirënjohur, Xhevdet Jashari, i cili ka rolin e Arifiktmetit në serialin popullor "O sa mirë" ka reaguar...
0 218

Policia italiane ka arrestuar një 51-vjeçar shqiptar, i cili akuzohet se ka therur me thikë një shtetas...
0 228

UEFA i ka shpallur sot dënimin Manuele Pellegrinit. Trajneri i Manchester Cityt është dënuar me 3 ndeshje...
0 259

Alsat-M, mëson se grupi parlamentarë i BDI-së gjatë ditës së nesërme do të dorëzoj iniciativën për shpërndarjen e Kuvendit....