0 309

Eshte kryeministri i vendit Edi Rama, personazhi i Vitit 2013, me i votuari nga publiku, ne anketen e ...
0 224

Eshte kryeministri i vendit Edi Rama, personazhi i Vitit 2013, me i votuari nga publiku, ne anketen e ...
0 273

Sonte kur të gjithë ju, Qytetarë të Republikës së Kosovës, jeni mbledhur me familjet tuaja, gjithandej vendit, dua që...
0 192

Përleshje të përgjakshme janë zhvilluar sot ndërmjet të forcave të sigurisë dhe protestuesve në qytetin Ramadi, në qendër të...
0 521

Portali Shqipmedia ju uron të gjithëve vitin e ri kalendarik 2014. Qoftë një vit...
0 215

Me vendosjen e një peme me fruta të mollës së kuqe në urën mbi lumin Ibër në Mitrovicë, Lëvizja...
0 242

Ambasadorja amerikane në Prishtinë, Tracey Ann Jacobson, në një intervistë për Radio Kosovën Jacobson vlerësoi të arriturat e Kosovës...
0 188

Përfaqësues të partive politike të Kosovës, janë pro idesë që Qeveria e Kosovës të zhvillojë dialog me serbët e...
0 277

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon se ndërrimi i moteve nuk do të shoqërohet me borë. Madje, parashikohet se nuk...
0 263

Pas 56 vjetëve të punës së tij, Ser Aleks Ferguson feston sot ditëlindjen e tij si njëri i pa...