0 322

Shoqata e veteranëve të Luftës dhe Këshilli organizativ i saj do të organizojë të hënën (18.11.2013) Akademinë Përkujtimore kushtuar...
0 277

Asgjësimi i armëve kimike siriane mund të bëhet në çdo vend, nëse vihet në dispozicion ekspertiza, thotë në bisedë...
0 262

Kombëtarja shqiptare ka barazuar pa gola (0:0) me Bjellorusinë, në miqësoren e parë në kuadër të përgatitjeve për fushatën kualifikuese për...
0 298

Kombëtarja e Portugalisë ka bërë një hap të rëndësishëm drejt Botërorit “Brazil 2014”, pasi ka shënuar fitore në ndeshjen e parë...
0 367

Bashkëpunëtorët e shërbimit sekret të SHBA-së, të cilët ruajnë zyrtarët e lartë të vendit, gjatë viteve të fundit kanë...
0 299

Krye-ndeshja e javës së shtatë të Ligës së Parë Basketbollstike të Maqedonisë, I ka takuar skuadrës së rabotniçkit e cila sonte...
0 289

Ky është provokimi më i fundit që këngëtarja simpatike ka postuar në profilin e saj në Facebook. Në fakt kemi...
0 311

“Në vendin tim, në Holandë, imazhi i Shqipërisë ka shumë punë për të përmirësuar”. Ky ishte pohimi ambasadorit të...

Rihanna ka publikuar videoklipin e ri të saj, të këngës “What Now”. Këngëtarja nga Barbados ka...
0 248

Kryetari i Prizrenit, Ramadan Muja e ka vazhduar ballafaqimin e tij në gjykatë. Për afër katër orë, prokurorja e...