0 362

A ka kush e ndal ‘ushtrinë romake’, kjo është pyetja kryesore në kampionatin italian. Roma ka shënuar edhe fitoren e...

Modelja e njohur shqiptare, Afërdita Dreshaj tashmë për një kohë do jetë pjesë e pasarelave italiane. Sapo...
0 251

Gara elektorale për zgjedhjet lokale në Kosovë ka hyrë në fazën finale. Komuna e Gjakovës vazhdon të jetë një...
0 251

Peja ka pësuar edhe disfatën e dytë në Ballkan League. Skuadra e verdhë është mposhtur në Karaç, nga përfaqësuesi...
0 248

Pasi Diego Costa zgjodhi të përfaqësojë ngjyrat e kombëtares së Spanjës, ka qenë tepër i ashpër reagimi i Federatës...
0 198

Vazhdojnë të mbeten të pa zgjidhura rastet e dhunshme ndaj të rinjve shqiptarë, ndërsa autorët...
0 326

Në një reagim me shkrim drejtori i agjencisë së zbulimit dhe kundërzbulimit, Sasho Mijallkov pretendimet e Sheqerinskës i ka quajtur...
0 259

“Nëqoftëse ne nuk ne nuk do të kemi zgjidhje, njerëzit do të kërkojnë zgjidhje. Një shembull konkret është...
0 212

“Në rast se nuk jam unë ai i cili mund ta zgjidhi këtë problem, mund të jem unë ai që mund...
0 216

Ministria federale e punëve të jashtme e Gjermanisë në vitin 2014, do t’i vë në dispozicion dy milionë euro...