0 319

Performanca e shkëlqyer e Barcelonës në këtë edicion të garave, ka vazhduar edhe në këtë mesjave. Kampioni në fuqi i...
0 285

Interi e ka hapur javën e dhjetë në Serie A me një barazim si mysafirë i skuadrës së Atalantas...
0 248

Manchester United ka shënuar fitore në kupën Capital One. United ka arrit të triumfoj para shikuesve të vetë me rezultat...
0 298

"Dnevnik" shkroi se në diskutimet e fundit në Nju Jork për zgjedhjen e kontestit të emrit në mes Maqedonisë...
0 213

Kryeministri i Britanisë së Madhe, David Cameron ka bërë publike planet e tij për ta kthyer Londrën nw një...
0 172

Kjo pllakë përkujtimore në sheshin e Shkupit, që tregon vendondhjen e shtëpisë ku kishte lindur Nënë Tereza së shpejti...
0 778

Superylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, e ka akuzuar Sepp Blatterin për favorizim institucional, pasi presidenti i FIFA-s ka...
0 243

Franck Ribery, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, që të tre janë pjesë e listës së ngushtë prej 23 lojtarëve...

Raportohet se një aktore iraniane është dënuar me 18 muaj burg me akuza për siguri.Sipas agjencisë...
0 157

Presidenti i Federatës Kosovare të Futbollit, Fadil Vokrri, është takuar të martën në selinë e FIFA-s në Cyrih me...