0 278

“Lufta ka nis të harrohet. Nëse ka mundësi një minutë heshtje, e nëse jo, le të rrinë ulur”, kjo...

Këngëtari Ledri Vula nuk është më single dhe këngëtarja Dafina Zeqiri nuk është më në jetën...
0 239

Në Kosovë sot kishin arritur kryeministri turk, Taip Erdogan, dhe ai i Shqipërisë, Edi Rama. Ata janë pritur me...
0 238

Një supertalent po çmend Evropën dhe Botën e futbollit. E quajnë Elvir Maloku, me prejardhje nga Kosova, talent i...
0 278

Të mërkurën janë zhvilluar ndeshjet e Ligës së Kampionëve në grupet A, B, C dhe D. Befasira më të mëdha në...
0 219

Është bërë traditë. 20 vite tifozët e Barcelonës për çdo “El Clasico” përgatisin koreografi dhe sllogane. Camp Nou edhe...
0 288

Sigal Prishtina në stilin e kampionit ka mposhtur skuadrën bulgare BC Balkan, në xhiron e dytë të Balakan Leagues....
0 219

Real Madrid shënoi fitore ndaj Juventusit në kryendeshjen e së mërkurës mbrëma në Chaampions League me rezultat 2:1, por...
0 232

Sulmuesi më i mirë në botë Zlatan Ibrahimovic, 4 herë ishte i pandalshëm në duel kundër Anderlech, duke shënuar...
0 241

Derisa liderin e PDK-së, Hashim Thaçi, po e mbështet në fushatë Ali Ahmeti i BDI-së, Ramush Haradinajn e AAK-së...