0 215

Agjencia Kombëtare e Sigurimit në SHBA, ka përgjuar 70.3 milionë telefonata franceze, në një kohë rekord prej 30...
0 270

Dëshirojmë që zgjedhjet e 3 nëntorit në Kosovë të mbahen me sukses, që njerëzit të dalin në zgjedhje, të...
0 180

Në takimin e sotëm elektoral, Kryeministri dhe kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Hashim Thaçi premtoi 100 milion euro...
0 232

Sot, më 21 tetor, Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje! në Pejë organizoi një aktivitetet ku prezantohet fytyra e vërtetë e...
0 191

“Januzaj do të bëhet lojtari më i mirë në botë”. Ky është...
0 185

Në minutën e 82-të të ndeshjes ndaj Mainzit, gjyqtari Torsten Kinhefer akordoi...
0 254

Deputetja e pavarur, Alma Lama dhe Rilind Ramaj, qytetar i Prishtinës, sot kanë larguar posterët e kriminelit serb, Vojisllav...
0 210

Fondi Monetar Ndërkombëtar vlerëson se kriza botërore gjatë këtyre 5 viteve të fundit, i ka kushtuar ekonomisë shqiptare rreth...
0 205

Pep Guardiola mund të nisë një karrierë si politikan. Në Spanjë vazhdon të forcohet ideja e politikanëve nga Katalonia,...
0 157

Kryetari i Prishtinës dhe i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, u shpreh të hënën i bindur gjatë...