0 280

Sekretariati për Implementimin e Marrëveshjes Kornizë të Ohrit, ka shpallur konkurs për të pranuar 141 nëpunës shtetëror. Zëdhënësi i Qeverisë,...
0 262

Javën që kaloi në opinion njëkohësisht u lansuan dy aktivitete politike të partive bashkëqeverisëse VMRO-DPMNE dhe BDI. Partia e...
0 270

Akademi përkujtimore është bërë dje në Tetovë me rastin e 7 vjetorit të rënies së komandantit të UshtrisëÇlirimtare Kombëtare...
0 226

Një histori vërtetë tronditëse ajo e Saroo Munshi Khan, një djalë 32 vjeçar i cili është kthyer në shtëpi...

Ajo nuk do te jete pjese e evenimentit te bukurise Miss Universe qe kete vit do...
0 220

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Klinës, Hajzer Idrizi ka premtuar se në mandatin e tij 4...
0 247

Binjaket Panda të lindura në kopshtin zoologjik në Atlanta të Shteteve të Bashkuara së shpejti do të jenë të...
0 237

Shpërngulja në një shtëpi të re mund të jetë frikshëm mjaftueshëm, por ju nuk mund të besoni në një...

Pas lajmeve për krisje në lidhjen shumëvjeçare të Nora Istrefit me muzikantin Robert Berisha, këngëtarja është...
0 147

Apple iPhone 5S është shpallur telefoni më i shpejtë në treg, duke i mundur rivalët e...