0 388

Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri - Perëndimore (OEMVP) edhe këtë vit vazhdoi me realizimin e projektit “TOP 100” kompanitë...
0 312

Këngëtarja Jennifer Lopez është ndarë nga Casper Smart pas dy vjet lidhjeje. Çifti me diferencë të madhe në moshë...
0 273

Të enjten në Gjilan është hapur Panairi i librit, i 41-ti me radhë, ku po marrin pjesë shtëpi botuese...
0 295

Shkrimtari dhe publicisti nga Shkupi Xhabir Ahmeti do të...
0 259

Është fakt që femrat joshen nga meshkujt më të vjetër. Për këtë fakt mbase edhe më së shpeshti diskutohet...
0 132

FIFA ka përcaktuar se cilat kombëtare do të jenë kokat e grupit në...
0 235

Një sasi e madhe armësh dhe municionesh është sekuestruar nga policia greke, e cila bën të ditur se këto...
0 215

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, tha sot se për shkak të krizës lidhur me arritjen e marrëveshjes...
0 286

Me rastin e festës së Kurban Bajramit, Bashkësia Fetare Islame në bashkëpunim me organizatën humanitare “Hilal” gjatë ditëve të...

Mes Elvanes dhe Nores nuk ka asnje rivalitet, te pakten deri me tani nuk eshte shfaqur...