0 347

Civil dhe “Fol!” – projekt i artistëve për të drejtat e njeriut dhe solidaritetin, paralajmërojnë hapjen e katër ekspozitave...
0 359

Përfaqësueset e Bosnjës, Anglisë, Spanjës dhe Rusisë, kanë siguruar kualifikimin direct në botërrin e Brazil 2014. Më parë kualifikimin e kishin...
0 349

Një i burgosur në Iran, shpëtoi mrekullisht nga ekzekutimi i parë dhe tani është në pritje të ekzekutimit të...
0 330

Komisioneri për Zgjerim i BE'së Stefan Fule e ka shtyrë vizitën e tij në Kosovë për disa ditë. Fule...
0 235

Rrugës për në Brazil, “titaniku” i Maqedonisë u fundos sonte në Jagodinë të Serbisë . Kombëtarja e vendit është e fundit...
0 275

Një tjetër ndeshje pa lënë asnjë përshtypje pozitive e kombëtares shqiptare, një barazim zhgënjyes në Qipro (0:0), ndaj një kundërshtari mjaft...
0 274

Këshilli i Myftive Rusë ka bërë të ditur se faqet e tij të internetit janë sulmuar nga hakerët. Sulmi ka...
0 233

Windows Phone 8 më në fund po suporton 1080p, përditësimin e tretë të platformës, lajm i cili u komunikua...
0 274

Superylli Miley Cyrus thotë se ajo është shumë e pjekur për t’u shoqëruar me këngëtarin Justin Bieber, edhe pse...