0 306

Sot vjen në Shqipëri, zëvendëskryeministri dhe ministri i jashtëm grek Venizelos. Vizita e tij kryhet në një kontekst të...
0 269

Pirro Dhima, misionari i Mitropolit Sebastianos për aneksimin e Jugut të Shqipërisë Pirro Dhima, ish sportist i Republikës së Shqipërisë...
0 1002

Pa dyshim se ajo është një prej zëdhënëseve më atraktive në Kosovë. Donika Surdulli, zëdhënëse e AKR’së dhe kandidate...
0 293

Deri dje në Banjë të Malishevës, fshat ky më i madhi në këtë komunë, mbështetja për Partinë Demokratike të...
0 501

Emisioni i sotëm “Jeta në Komunë”, që transmetohet në RTV21, kishte të ftuar kandidatët për kryetar të Komunës së...
0 256

Shkupi vazhdon të mbetet qytet i pasigurtë për të udhëtuar me autobusët urban që i...
0 260

Me 10 mijë afishe dhe rreth 100 mijë broshura, ekipet e Odës së mjekëve të Maqedonisë dhe Organizata joqeveritare “Maktransplant” filluan...
0 303

Kombëtarja Shqiptare u nis e përqëndruar drejt Qipros, për ndeshjen e fundit eliminatore për Botërorin, Brazil 2014. Humbja me Zvicrën,...
0 371

Kombëtarja e Zvicrës në futboll do të jetë pa yllin shqiptar, Xherdan Shaqiri kundër Sllovenisë, të martën në Bern,...
0 338

Sulmuesi i njohur kosovar, Besart Berisha ka realizuar gol që në ndeshjen e...