0 186

Kryeministri i vendit dhe lideri i PDK-së, Hashim Thaçi në mbështetje të kandidatit të PDKsë për Malishevën, Isni Kilaj...
0 191

Pamflete antishqiptare dhe raciste kanë vërshuar lagjen Draçevë të Shkupit, që është pranë komunës së Studeniçanit. Shkas ka qenë...
0 216

Pak kohë pasi që deputeti i PDK’së, Berat Buzhala, përmes një shkrimi autorial ka bërë të ditur publikish se...

Lajmi se çifti i famshëm, Shpat Kasapi dhe Afërdita Dreshaj kishin shkëputur lidhjen disa vjeçare, mërziti...
0 148

Shqipëtarët e Zvicrrës janë shprehur për mediat shqiptare, normalisht në gjuhën shqipe, pas triumfit 1-2 në Qemal Stafa. Shaqiri ''Shqipëria...
0 269

Ne jo vetëm që po ua hapim dyert banditëve për të vjedhur, korruptuar e plaçkitur pasurinë shoqërore e individuale,...
0 320

Zvicra e përforcuar me gjashtë shqiptarë, e ka siguruar kualifikimin për Botërorin, Brazili 2014. Helvetët kanë arritur që të...
0 715

Rilind Ademaj, nëntëvjeçar ka dy muaj që është shtrirë në spital me nënën që nuk i ndahet për asnjë...
0 205

Me nderime fetare dhe në praninë e një numri të madh të qyetarëve, familjarëve, profesorëve është varrosur trupi i...
0 131

“Gjakova është qyteti i dinjitetit, i krenarisë dhe i dhimbjes, prandaj meriton të fitojë mundësi për zhvillim”, tha kryetari...