0 196

Një ligj i ri i miratuar në Iran u lejon meshkujve të martohen me vajzat e tyre të adoptuara...
0 182

Bardhylka Kospiri, gruaja legjendë e kurajës qytetare në Shqipëri, që vazhdon të punojë dhe të sfidojë sëmundjen e saj,...
0 182

Rektori i universiteti vendosi që të mos lejohen më fundet e shkurtëra nëpër sallat e leksioneve, dhe si kundërpërgjigjje...
0 197

El Salvadori e ka njohur pavarësinë e Kosovës, duke u bërë kështu vendi i 105-të që njeh shtetin me...
0 227

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, i ka dërguar një letër kryeministrit Edi Rama, duke e...
0 340

Shqiptarët e dinë se emri i tyre është një bashkësi e madhe emrash të fiseve Ilire. Të gjithë e...
0 240

Këto fotot që do ti shikoni më poshtë janë bërë sot në orët e mëngjesit nga vizitorët e portalit...
0 200

Derisa gjithnje e më rrallë është prezente me këngë të reja, Afërdita Dreshaj vazhdon të jetë e pranishme me...
0 167

Një bombë artizanale shpërtheu mëngjesin e së premtes përpara selisë së klubit të Panathinaikosit, në Athinë, duke shkaktuar dëme...
0 168

Sulmuesi shqiptar, Erjon Bogdani flet në një intervistë për gazetën “Il Resto del Carlino” për të ardhmen e tij,...