Njëri nga artistët e suksesshëm të skenës së hip-hopit shqiptar, Trim Ademi -Capital T, siduket së...
0 268

Nga ana e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Shqipërisë, është lëshuar një komunikatë në kuadër të sesionit të...
0 243

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje! për kryetar të Prizrenit, Arbër Rexhaj, ka ashpërsuar gjuhën në raport me partitë tjera politike....
0 308

I pyetur nga gazetarët shefi i kabinetit të kryetarit të BDI-së, Ali Ahmetit, se pse lideri i BDI ka...
0 305

Çështja e emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë mund të tejkalohet së shpejti pasi procesit tani më disa vjeçar i...
0 336

Një vajzë ukrainase humbi jetën pasi u shtyp nga treni, teksa kryente marrëdhënie seksuale me të fejuarin mbi...
0 261

Në kuadër të sesionit të 68-të të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati u takua...
0 290

Izraeli thotë se ka arrestuar një shtetas belg, të lindur në Iran, nën dyshimet se ka spiunuar për Republikën...
0 316

Këshilli i Ministrave të Jashtëm i Organizatës së Bashkëpunimit Islamik (OBI), gjatë takimit vjetor koordinuese që e ka zhvilluar...
0 297

Kur kompjuteret e punes lane pas nderfaqet e bazuara te komandat dhe nisen te perdornin nderfaqen grafike te bazuar...