0 250

Mediet ndërkombëtare i kushtojnë sërish vëmendje kultivimit të hashashit në Lazarat dhe pamundësisë së shtetit shqiptar për të ndërhyrë....
0 254

Shpikjet më të fundit të teknologjisë së lartë po përdoren gjithnjë e më shumë në fushëbetejat e konfliktit sirian....
0 261

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare Menduh Thaçi, në selinë e partisë në Tetovë realizoi takim pune me raportuesit e...
0 317

Përmes një postimi në rrjetin Facebook, ish kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Jozefina Topalli ka komentuar takimin e kryeministrit...
0 245

Presidenti i Sirisë, Bashar al-Assad, ka falënderuar Rusinë për ndihmën që i ofron regjimit të tij. Ai ka thënë se...

Kitaristi me famë botërore Carlos Santana rrezikoi jetën e tij në një aksident rrugor. Edhe pse...
0 261

Pas reagimeve të shumta që ka nxitur futbollisti i Kombëtares, Ergys Kaçe me fanellën e UÇK-së, në mbrojtje të...
0 297

Napoli e ka nisur mjaft mirë edicionin e ri të garave në Ligën e Kampionëve pasi që të mërkurën...

Bukuroshja shqiptare me famë botërore, Rita Ora në asnjë rast nuk e ka mohuar prejardhjen e...
0 297

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare Menduh Thaçi, në selinë e partisë në Tetovë realizoi takim pune me raportuesit e BE-së për Ballkanin perëndimor Jonas...