0 488

Gazetari shqiptar nga Maqedonia, Nazim Rashiti që më parë ka punuar në redaksinë e lajmeve të BBC-së, dhe në...
0 348

Gazetari shqiptar nga Maqedonia, Nazim Rashiti që më parë ka punuar në redaksinë e lajmeve të BBC-së, dhe në...
0 236

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga e ka mohuar mundësinë e ndryshimit të kufijve në baza etnike. Ajo ka hedhur...
0 288

Arturo Vidal e ka pranuar se e kishte prekur topin më dorë në derbin Inter-Juventus, takim ky që u...
0 306

Versioni online i të përditshmes franceze Le Parisien raporton një rast të trishtueshëm sa i përket ish futbollistit francez,...
0 374

Ngjarjen e hidhur të ndodhur gjatë ditës së sotme në fshatin Norçë të Preshevës, e rrëfen për mediet me...
0 392

Ish-futbollisti dhe trajneri i mirënjohur gjerman, Otto Rehhagel vikendin e ardhshëm do të qëndrojë në Prizren. Ai fillimisht do të...
0 331

Para 20 viteve legjendari 38-vjeçar, Alessandro Del Piero debutoi për Juventusin. Në vitin 1993, trajneri i Juventusit, Giovanni Trapattoni...
0 338

Bahri Sejdiu nga Këshilli i Bashkësisë Islame të kryeqytetit ka thënë: "Familja e deputetit të PDK-së Shaip Mujës nuk...
0 295

Ambasadori britanik Kristofor Ivon ka porositur klasën politike në vend që të nxjerr mësime nga ngjarjet e 24 dhjetorit...