0 255

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë, Mimoza Kusari-Lila, sot pas mesnate në këmbë ka arritur që ta kalojë kufirin maqedonas...
0 263

Ka mjaftuar një ngacmim i gazetarit të KTV-së, Adriatik Kelmendit në lidhje me bllokadën e kufirit Kosovë-Maqedoni, ndaj ministres...
0 251

Pas katër muajsh që Çiljeta Xhilaga dorëzoi në Drejtorinë e Policisë së Tiranës një kallëzim penal për mbylljen e...
0 280

Kryeministri i ri, Edi Rama, në fjalën e tij para Kuvendit ka kritikuar qeverinë e sapo larguar se e...
0 238

Ish-kryeministri, Sali Berisha, gjatë fjalës së tij në kuvend ka thënë se nëse qeveria e re nuk i mban...
0 285

Zëvendëskryeministri për Marrëveshjen e Ohrit, Musa Xhaferri, po qëndron në Bruksel me një agjendë takimesh ekonomikë, por jo vetëm....
0 335

Në Lubjanë sot është venën gur themeli për xhamine parë në Slloveni. Në vënien e gurti themeltar morën pjesë...
0 263

Agjencia e Gazetarëve Profesionistë të Kosovës ka dënuar kërcënimin që i është bërë sot gazetares së Zërit, Besiana Xharra,...

Të qenurit i famshëm ka më shumë vështirësi se sa kënaqësi ngaqë gjithmonë duhet të jesh...

Andrea Pirlo është një nga lojtarët më të mirë të Juventusit dhe të kombëtares italiane, i...