0 240

  Vrasje e dyfisht ka ndodhur në qytetin e Gostivarit, djali vret nënën dhe...

Një pasion i ri për Mesut Ozil, i cili këtë herë është parë nën shoqërinë e...
0 264

Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë Ivica Daçiq, kanë arritur marrëveshje për telekomin dhe energjinë, në...
0 278

Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri-perëndimore (OEMVP) me vëmendje po ndjek situatën e krijuar lidhur me politikat ekonomike nga ana...
0 289

Nga Linkolni tek Xhon Kenedi dhe Jul Çezari tek Martin Luter King, libra të shumtë janë shkruar rreth vrasjeve...
0 319

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Tregtisë, Mimoza Kusari, ka deklaruar se sikundër përgjigjeje ndaj Maqedonisë, Qeveria e Kosovës ka marrë...
0 236

Nga mesnata e mbrëmshme, autoritetet doganore në Maqedoni, kanë filluar të zbatojnë vendimin e miratuar...
0 381

Sari Akminas dëshiron të flasë sikur të ishte dita e fundit e jetës së tij. Qoftë edhe nga kulmi...
0 307

Këngëtarja e njohur Adelina Ismajli ka pranuar në emisionin “Prive të Klan Kosovës së do të dëshironte që të...
0 365

Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti së bashku me deputetin Rexhep Selimi dhe anëtarin e VV-së, Salih Salihu e...