0 380

Partia Demokratike e Kosovës, dje ka nominuar për kryetar të Prishtinës, ish kryeministrin Agim Çeku. Deputeti i kësaj parite,...
0 303

Fëmijëria e kryeministrit turk, Recep Tayyip Erdogan, lidhet ngushtë me shqiptarët. Kjo për arsyen se ai është rritur në...

Christina Aguilera tregoi formën e saj më të mirë, ndërsa pozoi në koopertinën e “Maxim”, e...
0 407

Partia Demokratike e Kosovës, përmes një reagimi ka mohuar që kandidati i saj për komunën e Prishtinës, Agim Ceku...
0 324

Në vazhdën e përpjekjeve të Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Ambasadës së Republikës së Kosovës në Romë për...
0 315

Ai hyri në këtë zyrë 8 vite më parë, duke qenë pasues i Fatos Nanos. Ndërsa nesër, Sali Berisha...
0 292

Policia greke arrestoi dje 6 shqiptarë, të cilët akuzohen për trafik droge. Sipas policisë, shqiptarët janë të moshave 31-36...
0 327

Gjurmë të garfiteve antishqiptare në një fasadë që ka filluar të rrënohet, dyqane për artikuj sanitarë dhe një oborr...
0 292

Senati ka miratuar përdorimin e forcës ushtarake në Siri, që t'i përgjigjet sulmit të dyshuar të armëve kimike. Në...
0 310

Partia e Drejtësisë ka nominuar edhe pesë kandidatë të tjerë për kryetarë të komunave për zgjedhjet lokale që do...