0 374

Filozofi kosovar, i cili do të këshillojë Ramën për çështjet e rajonit, iu përgjigjet akuzave për sondazhet në Tiranë,...
0 230

Në intervistë për DW, ish këshilltari i Sigurisë Kombëtare amerikane, Zbigniew Brzezinski shprehet kundër sulmeve ndoshta të...
0 280

Benzinë i ​​përzier me ujë dje ka bllokuar më shumë se 30 makina në qytetin e Ohërit. Shumica e...
0 451

Nga Ruben Avxhiu, Illyria New York Presidenti thotë se ka vendosur që duhet ta ndëshkojë Sirinë ushtarakisht dhe se ushtria është...
0 567

Oh sa e vështirë është jeta në këtë vend me mjegull, kalon pa e parë një ditë të mirë,...
0 243

Javorja Economist në edicionin e saj të fundit sjell një shkrim për satirën dhe si ajo po bëhet një...
0 248

Na vjen mirë kur degjojmë të huajt që vlerësojnë gruan shqiptare, sigurisht ata që e kanë vizituar vendin tonë...
0 202

Kryeministri i i zgjedhur, Edi Rama, ka reaguar menjëherë pas fjalimit të presidentit Barack Obama, i cili u shpreh...
0 267

Presidenti rus Vladimir Putin është i bindur se qeveria siriane nuk ka përdorur armë kimike dhe se ky ka...
0 283

Ushtria siriane është mobilizuar dhe “ka gishtin në këmbëz”, ka thënë për televizionin shtetëror kryeministri sirian Vael al-Halki, derisa...